Tečaj in izpit za voditelja čolna
Oseba, ki želi upravljati čoln dolžine do 24 m za osebne namene (šport, razvedrilo, ne glede na vrsto in moč pogona ali območja plovbe), mora z izpitom za čoln pridobiti potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna.
Tečaj za voditelja čolna poteka v skupinah do 12 tečajnikov. Poteka v obliki predavanj in praktičnih vaj (naloge iz navigacije, navtični vozli).
Vsebina tečaja:
- Pomorski predpisi,
- Mornarska dela in veščine,
- Pravila o izogibanju trčenj na morju,
- Meteorologija,
- Navigacija in
- Motoroznanstvo.
Tečaj je organiziran v sklopu treh predavanj po štiri šolske ure, ki se izvedejo v dveh tednih (torek-četrtek-torek ali četrtek-torek-četrtek). V tednu pred izpitom za čoln organiziramo ponavljalno srečanje – pripravo na izpit. Predavanja so običajno v popoldanskih urah z začetkom ob 17.00 uri.
Izpit za čoln lahko opravljate takoj po zaključku tečaja za čoln, in sicer na Upravi za pomorstvo v Kopru, Ljubljani ali Mariboru. Vso pomoč in napotke za prijavo k izpitu za čoln vam bo priskrbel učitelj. V kolikor želite, vas na izpit lahko prijavi tudi učitelj sam in vas tako razbremeni nepotrebnih skrbi.
Tečaj za voditelja čolna lahko opravljate v Ljubljani, Mariboru, Celju, Kranju, Domžalah, Krškem in Novem mestu.
Cena tečaja je samo 115€!
Tečaj in izpit za VHF – GMDSS
Izpit za VHF GMDSS mora imeti vsaj ena oseba na čolnu, na katerem je radijska postaja VHF GMDSS. Izpit za VHF GMDSS je obvezen za najem čolna, saj je večina čolnov opremljenih z radijsko postajo VHF GMDSS.
Tečaj VHF GMDSS obsega naslednje vsebinske sklope:
- Pravila o radijski službi,
- Osnove radiotelefonije in
- Delo na GMDSS opremi ali simulatorju.
Vsi vsebinski sklopi so sestavni del izpitnega programa. Predavatelj vam bo za vsak vsebinski sklop posredoval možna izpitna vprašanja in odgovore nanje ter vam podal vso potrebno teoretično in praktično znanje.
Tečaj za voditelja čolna lahko opravljate v Ljubljani, Mariboru in Kopru.